abiword - en to ku translation catalogue (773 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
ku:  - Reserve. 
     Tu nikarî vî navî bi kar bînî. Navekî din hilbijêre.

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
ku: Xweser rojane kirin

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
ku: % of normal (di asta normal de)

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
ku: %s hîn ne amade ye.
    
    Heke ku bernamekar bî, tu dikarî bi serbestî kodekê lê zêde bikî  %s, line %d&
    
    û ji vê epeyamê re bişînê:
    \tabiword-dev@abisource.com
    
    Heke na, divê bêhna te fireh be.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
ku: &1 Tune

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
ku: &Der barê %s de

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
ku: Serastkirinê &bipejirîne

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
ku: &Zêde bike

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
ku: Asta wê ya asayî %

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
ku: &Bike Rêz

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
ku: &Hemû

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
ku: &Bisepîne

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
ku: &Di:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
ku: &Kontrola Xweser

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
ku: Xweser Bi Cih Bike

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
ku: Vê pergalêXweser tomar bike

note: MENU_LABEL_INSERT_AUTOTEXT
en: &Autotext
ku: &Nivîsa Amade

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
ku: &Awayên heyî:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
ku: &Pêşî:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
ku: &Qalind

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
ku: &Jêr:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
ku: &Dawî

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
ku: &Şane

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
ku: &Şane

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
ku: &Navend

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
ku: &Biguherîne

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
ku: &Bigire

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
ku: S&tûn

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
ku: Dawiya stûnê

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
ku: Stûn

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
ku: &Belgeyan bide ber hev

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
ku: &Ji ber bigire

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify
ku: &Biafirîne û biguherîne

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
ku: Pergala Tercîhên Derbasdar

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
ku: &Jê bibe

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
ku: Girêdana Nivîsê Jê Bibe

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
ku: &Ferheng...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
ku: Nîşana hêlê

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
ku: &Pelge

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
ku: &Dîroka pelgeyê

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
ku: &Pelge

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
ku: Parkirina Hevokan

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
ku: &Biguherhîne

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
ku: &Girêdanê biguherîne

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
ku: Nîşana Neynûkê ya Biaqil

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
ku: Nîşeya Dawî

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
ku: Rûpela Duhejmarî

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
ku: &Cih

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
ku: &Cih

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
ku: &Cih:

note: MENU_LABEL_FILE
en: &File
ku: &Dosya

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
ku: Cureya &dosyayê

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
ku: &Lê bigere

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
ku: Ya Piştre Bibîne

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
ku: Bin Agahî:

note: MENU_LABEL_TABLE_FORMAT
en: &Format Table
ku: Awa Bide Tabloyê

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &From File
ku: &Wêne

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
ku: Here

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
ku: &Sernivis heye

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
ku: &Jor/Jêr Agahî

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
ku: Agahiya Jorîn:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
ku: &Bilindahî:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
ku: &Alîkarî

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
ku: Nivîsa Nepenî

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
ku: &Çewtiyên rastnivîsê nîşan bide

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
ku: Girêdana nivîsê

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
ku: Vê bibore

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
ku: Hemûyî bibore

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE
en: &Image
ku: &Wêne

note: MENU_LABEL_FMT_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
ku: Ji Derve Awa Bistîne

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
ku: &Di gerokê de

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
ku: Label &teslîm bigre

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
ku: Li Lêgerînê Zêde Bike

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
ku: &Mesafe:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
ku: Paldayî

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
ku: &Here girêdanê

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
ku: &Tam Paldayî

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
ku: Bila di hundir bendê de dawiya rûpelê tune be

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
ku: Paldayî

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
ku: &Ziman

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
ku: &Li çepê paldayî

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
ku: Ji çep ber bi rastê ve

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
ku: Ji Çepê ve:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
ku: Bicihkirinê Sabît Bike

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
ku: &Tevlêkirina peyaman

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
ku: &Cihê tevlêkirina peyaman

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
ku: Tev &dîrokê biparêze

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
ku: Dema nivîsandinê serastkirinê nîşan bike

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
ku: Ji tîpên Biçûk/Mezin re bihîstyar

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
ku: Hucreyan Bike Yek

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
ku: Hemû Pace

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
ku: &Nav:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
ku: &Nû

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
ku: &Paceya nû

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
ku: &Nû bi şablonê

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
ku: &Rûpela paşîn

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
ku: &Mîzanpaja normal

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
ku: &Hejmar:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
ku: &Rengê jimartinê

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
ku: &Rûpela netewê

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
ku: &Veke

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
ku: &Dosya veke

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
ku: &Xeta jor

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
ku: &Firehiya rûpelê

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
ku: &Dawiya rûpelê

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
ku: &Numarakirina rûpelê

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
ku: &Paragraf

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
ku: &Pêve bike

note: MENU_LABEL_INSERT_PICTURE
en: &Picture
ku: &Wêne

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
ku: &Plugin

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
ku: &Tîkane

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
ku: &Çap

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
ku: &Mîzanpaja çapê

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
ku: &Derkeve

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
ku: &Dîsa bike

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
ku: Revî&zyon red bike

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
ku: &Biguherîne

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
ku: &Sifir bike

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
ku: &Bizivire mîzanpaja normal

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
ku: &Revîzyon

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
ku: &Rast

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
ku: &Rast-ber-bi-çep

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
ku: &Rast:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
ku: &Rêz

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
ku: &Cetvel

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
ku: &Tomar bike

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
ku: &Wene cuda tomar bike

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
ku: &Rûpela torê tomar bike

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
ku: A&ra

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
ku: Hilbijêre

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
ku: Revîziyon &hilbijêre

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
ku: &Dîrok nîşan bide

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
ku: Darika &rewşê nîşan bide

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
ku: &Taybet:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
ku: &Rastnivîs

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
ku: &Destpêk:

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
ku: &Darika rewşê

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
ku: Altsimg&e

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
ku: Satır &numaraları görünmesin

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
ku: &Ser pekan:

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
ku: Tabl&o

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
ku: &Pekan

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
ku: &Pekan...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
ku: &Darikên amûran

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
ku: &Amûr

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
ku: &Ser:

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
ku: &Tîp

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
ku: &Tîp:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
ku: &Binexêz

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
ku: &Geri al

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
ku: &Yeke:

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
ku: &Dîtin

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
ku: &Mîzanpaja torê

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
ku: &Hemû rûpel

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
ku: Hemû &peyv

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
ku: &Kontrola jinebî/sêwî

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
ku: &Firehî:

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
ku: &Hejmartina peyvan

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
ku: &Mezin bike

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
ku: (Hemû revîzyon tên dîtin)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
ku: (pêşniyar tune)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
ku: (hiçbiri)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
ku: 1 sitûn

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
ku: 1.5 mesafe

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
ku: 1.5 rêz

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
ku: 1.5 navber

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
ku: 12 pt berê

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
ku: 2 sitûn

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
ku: 3 sitûn

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
ku: << Berê

note: MSG_Exception
en: A fatal error has just occurred. Abiword is going to shutdown.
    The current document has been saved to disc with a ".saved" extension.
ku: Çewtiyeke cîdî pêk hat. Abiword niha wê bigire.
    Belgeya niha bi îlaweya ".saved" hat tomar kirin.

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
ku: Her dem pêşniyara ji bo serastkirinê bike

note: AUTOTEXT_ATTN_2
en: ATTN:
ku: Dîqat:

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document
ku: AbiWord nikare dosyaya %s veke. Dibe ku belge derbas nabe.

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
ku: AbiWord kontrola beşa hilbijartî bi dawî kir.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
ku: AbiWord lêgerandina belgeyê bi dawî kir û %d car guherandin çêkir.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
ku: Hemû belge hat lêgerandin.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
ku: Güncel COMCTL32.DLL dosyası lazım (sürüm 4.72 ve daha sonrası).
    Bu durum için açıklama AbiSource sitesindeki FAQ sayfasında mevcuttur.
    
    thttp://www.abisource.com
    
    Programı kullanabilirsiniz, ancak araç çubuğu devredışı olabilir.

note: WINDOWS_NEED_UNICOWS
en: AbiWord needs the file %s.dll
    Please download and install it from http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm
ku: %s.dll dosyası gerekmektedir.
    Lütfen http://www.microsoft.com/msdownload/platformsdk/sdkupdate/psdkredist.htm adresinden yükleyip kurunuz.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNU
en: About &GNU Free Software
ku: Li der barê &GNU û nivîsbariya azad

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUTOS
en: About &Open Source
ku: Derbarê &Open Source

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
ku: Derbarê biroya G&NOME

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
ku: derbarê bîroya projeya GNOME de

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNU
en: About the GNU project
ku: Derbarê projeya GNU de

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
ku: guhertinên pêşinyarkirî qebûl bike

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
ku: Stûnekê li yên heyî zêde bike

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
ku: Ji nû rêz bike piştî zêdekirina stûnek nû

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
ku: Sînor û siyê lê zêde bike

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
ku: Stûnekî zêde bike

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
ku: paragrafên hilbijartî bike lîste, an jî taybetiyên lîsteyê biguherîne

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
ku: Satirekê lê zêde bike

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
ku: vê gotinê li ferhenga mêvanan zêde bike

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
ku: Li qaliban zêde bike

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
ku: Piştî:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
ku: &Xurtkirin:

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
ku: xurtkirin

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
ku: Cih:

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
ku: Hemû»

note: DLG_Options_Label_CheckAllowCustomToolbars
en: Allow Custom Toolbars
ku: Destûra Qutiya darikan heye

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCKSTYLES
en: Allow formatting using styles only
ku: Tenê bi karanîna şêweyan çalak bike

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
ku: Rengên ekranê çalak bike

note: FIELD_Application
en: Application
ku: Lêhatin

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
ku: Destpêkirina bernameyê

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
ku: Lêhatin

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
ku: Awayê jibergirtina vê paragrafê li ser texta hilbijartî biceribîne

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
ku: Lîsteya heyî çalak bike

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
ku: cihê lêhatinê:

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
ku: Lîsteya Erebî

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
ku: Tu bi rastî naxwazî hemû qeydên dîrokê biparêzî? Heke bidomînî, guhartoyên kevntir ên vê belgeyê winda dibin.

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
ku: Bi kêmanî

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
ku: Bike pêvek bo lîsteya derbasbûyî

note: AUTOTEXT_ATTN_1 MENU_LABEL_AUTOTEXT_ATTN
en: Attention:
ku: Hişyarî:

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
ku: Nivîskar:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
ku: Tomara &xweser

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
ku: Tomarkirina xweser a dosyayan

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
ku: Tomarkirina xweser

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
ku: sererastkirina xweser a gotinên şaş

note: DLG_InsertTable_AutoFit_Capital
en: AutoFit Behavior
ku: Bicihkirina xweser

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit behavior
ku: Bicihkirina xweser

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
ku: Bicihkirina xweser

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
ku: xweser meznahiya stûnan

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
ku: Derbasbûna hemû bikarhineran bi rengekî xweser çalak bike

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
ku: Şaşîtiyên nivîskî yên di pelgeyê de bi rengekî xweser bibîne

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
ku: xweser rojanekirin

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
ku: Yekkirina xweser

note: DLG_MailMerge_AvailableFields
en: Available Fields
ku: Alanên heyî

note: DLG_DateTime_AvailableFormats_Capital
en: Available Formats
ku: Şêweyên heyî

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
ku: Awayên heyî

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
ku: Ne &kadar:

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
ku: Zemîn

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
ku: Rengê zemînê:

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
ku: Darik

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
ku: Awayê bingehîn:

note: AUTOTEXT_CLOSING_1
en: Best regards,
ku: Silav û hurmet,

note: AUTOTEXT_CLOSING_2
en: Best wishes,
ku: Bi silavên germ,

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
ku: Tercîhên dûhêlî

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
ku: Qalind

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
ku: &Nîşaneka cih

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
ku: Nîşangeka cih

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
ku: "%s" yer imi bu belgede yok.

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color
en: Border color:
ku: rengên sînor:

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders
en: Borders
ku: Sînor

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: Borders and Shading
ku: Sînor û sî

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
ku: Mezinahiya kenara jêr [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
ku: Binxêz

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
ku: Lîsteya qutikan

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
ku: İhtîmalan avabike

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
ku: Nişangehê avabike

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
ku: Nîşankirî

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
ku: Lîsteya nîşankiriya fîşekê

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
ku: Nîşankiriya fîşekê

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
ku: &Lîste

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
ku: Awayê Bişkojkê

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
ku: Guhertina tîpên MEZIN/biçûk

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
ku: Yên alîkarî kirine

note: AUTOTEXT_MAIL_1
en: CERTIFIED MAIL
ku: Peyamên erêkirî

note: AUTOTEXT_MAIL_2
en: CONFIDENTIAL
ku: Ewlekarî

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
ku: Li hundir tabloyê dawî nayê zêdekirin

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
ku: Li hundir qutika nivîsarê dawî nayê zêdekirin

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
ku: Ev awa nayê jêbirin

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
ku: Awayê bicihkirî nayê guhertin

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
ku: Peywira çapê nehate destpêkirin

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
ku: Kategorî:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
ku: Navîn

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
ku: Pekana Navîn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
ku: Bibe navê

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
ku: Bendê bibe navê

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
ku: Ortala

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
ku: Doğru&su:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
ku: Hemûyî Biguhere

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
ku: Rengê zemînê biguhere

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
ku: Guhertina tîpên mezin/biçûk

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
ku: Yürürlükteki Listeyi 
    Değştir

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
ku: Rengê belîkirinê biguhere

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
ku: Stîl biguherîne

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
ku: Rengê nivîsê biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
ku: Taybetiyên hela nivîsarê biguherîne

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
ku: Baskın paragraf yönünü değştir

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
ku: Di nivîsa hilbijartî de guhertina tîpên biçûk/mezin bike

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
ku: Fontên texta destnîşankirî biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
ku: Şêweyên texta destnîşankirî biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
ku: Zimanê texta distnîşankirî biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
ku: Hejmara stûnan biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
ku: İhtîmalên çapgirê biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
ku: Taybetiyên qutika nivîsarê biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
ku: Bi vê serastbike

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
ku: Zemîna rûpelê pelgeya xwe biguherîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
ku: Rengê rûpela belgeya xwe biguherîne

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
ku: Karakter

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
ku: Hejmartina karakteran

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
ku: Karakter (tevî navberan)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
ku: pêşdîtina Karakter

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
ku: Karakter (bê navber)

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
ku: Karakter (tevî navberan)

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
ku: Kontrola &Rastnivîsê Bike

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check &Version
ku: &Guharto

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
ku: Di dema nivîsandinê de rastnivîsê kontrol bike

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
ku: Çewtiyên rêzimanê yên nivîsê bibîne

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
ku: Hilbijêre

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
ku: Rengê ekranê hilbijêre

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
ku: rengê ekranê ji bo Abiword hilbijêre

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
ku: Sererastkirina ku tu dixwazî bibînî hilbijêre

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
ku: Soldan bir öğe seçin. "Git" düğmesini kullanmak isterseniz, numarayı giriniz.  + ve - yazarak ileri-geri gidebilirsiniz.  Yani "+2" yazar ve "Satır" seçip "Git" düğmesine basınca 2 satır ileri gidersiniz.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
ku: Jê bibe

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
ku: Jê bibe

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
ku: &Tevî jêbibe

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
ku: Rengê zemînê jêbibe

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
ku: Rengê biriqandî jê bibe

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
ku: Hemû pace û jêderkan bigire?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
ku: Hemû paceyên lêhatî û jêderkan bigire

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
ku: Pelgeyê bigire

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_CLOSING
en: Closing:
ku: Girtin:

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
ku: Stûn

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
ku: Reng:

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
ku: Stûn

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
ku: Navbera stûnan[%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
ku: Stûn [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
ku: Stûn

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
ku: Stûnên çepê

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
ku: Stûnên rastê

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
ku: Şîrove

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
ku: Şêrove bike ji bo lêhatinên sererastkirinê

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
ku: Pelgeya çalak bi pelgeyeke din re bide berhev

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
ku: Dîrok a komkirinê

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
ku: Dema komkirinê

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
ku: Bi berdewamî

note: DLG_MarkRevisions_Check1Label
en: Continue previous revision (number %d)
ku: Revîzyona berê bidomîne (hejmara %d)

note: FIELD_Document_Contributor
en: Contributor
ku: Yên alîkarî kirine:

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
ku: Yên alîkarî kirine:

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
ku: Nivîsara hilbijartî bizivire tabloyê

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
ku: Nivîs bizivire tabloyê

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
ku: Jiberbigre

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
ku: Qutiya Nivîsarê Qopî Bike

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
ku: Qutiya Nivîsarê qopiya clipboard bike

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
ku: Qutiya Nivîsarê qopiya clipboard bike û rake

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
ku: Bijartinê ji ber bigire û bavêje clipboard

note: AUTOTEXT_CLOSING_3
en: Cordially,
ku: Bi silavên germ,

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
ku: Dosyaya %s ji bo nivîsandinê nayê vekirin

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
ku: Nikare dosyaya %s veke.

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
ku: Nikare di dosyaya %s de binivîse

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
ku: Dosyaya %s nayê nivîsandin

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
ku: Hejmara peyvên di belgeyê de bibîne

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
ku: Berfirehî

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
ku: Berfirehiya wê:

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
ku: Faks çêke

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
ku: Belgeya nû û vala çêke

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
ku: Belgeyeke nû biafirîne

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
ku: Ji Şablonê Belgeyeke Nû Biafirîne

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
ku: Belgeya nû bi şablonekê çêke

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
ku: Boş belge ile başa

note: FIELD_Document_Creator
en: Creator
ku: Afrînêr

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
ku: &Jê bike

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
ku: Mêjûya Rojê

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
ku: Fonta di Meriyetê de

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
ku: Etîketa Lîsteyan ya di Meriyetê de

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
ku: Rengê lîsteya di Meriyetê de

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
ku: Ciyê ku hatiye hilbijartin vala ye

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
ku: Saeta Rojê

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
ku: Ferhenga Taybet:

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
ku: Dîrok/saet

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
ku: Lîsteya taybet

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
ku: Jê bike

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
ku: Qutîka Nivîsandinê Jê Bike

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
ku: Ciyê ku Hatiye Hilbijartin Jê Bike û Bixe Panoyê

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
ku: &Hêl

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
ku: Tireli

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
ku: Dîrok

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
ku: &Dîrok û saet

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
ku: Mêjû û Saet

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
ku: Roja # ya salê

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
ku: Va&rsayılan

note: AUTOTEXT_SALUTATION_1
en: Dear Mom and Dad,
ku: Birêz Dayik û Bav

note: AUTOTEXT_SALUTATION_2
en: Dear Sir or Madam:
ku: Birêz:

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
ku: Dehek

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
ku: Pengizîna Dehekê

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
ku: Mêjûya derbasdar (bê saet)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
ku: Temsîla mêjûya derbasdar

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
ku: Jê bibe

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
ku: Ferheng

note: FIELD_Type_Document
en: Document
ku: Belge

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
ku: Belge

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
ku: Girêdanê biguherîne

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_EMAIL
en: Email:
ku: Eposta:

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
ku: Sonnot çıpası

note: DLG_FormatFootnotes_EndStyle
en: Endnote style
ku: Sonnot biçemi

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
ku: Revîzyonên heyî

note: TB_Extra
en: Extra
ku: Taybet

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
ku: &Dosya

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
ku: &Format

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
ku: Stîla tijîkirinê

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
ku: Revîzyona pêş bibîne

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
ku: Revîzyona berê bibîne

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
ku: çep-ber-bi-rast mecbûr bike

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
ku: Formata tabloya naverokê

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
ku: Formata qutika nivîsarê

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
ku: Belgeya xwe bi stîlan format bike

note: AUTOTEXT_EMAIL_2
en: From:
ku: Ji:

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General
en: General
ku: Giştî

note: DLG_Goto_Title
en: Go to...
ku: Here...

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
ku: Yafte &heye

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
ku: &Nivîsara sernivîsê

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and edited while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
ku: Üstbilgi ve Altbilgiler ancak basım izleme ekranında oluşturulup düzenlenebilirler.
    Bu ekrana geçmek için menüden Görüntüle, sonra Basım Yerleşimi seçin.
    Bu ekrana şimdi geçilsin mi?

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
ku: &Stîlên sernivîsê

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
ku: Stîla sernivîsê

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
ku: Alîkarî

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
ku: Gizle

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
ku: Simgeler

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
ku: Bu sözcük tüm belgede atlansın

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
ku: Bu sözcükleri atla:

note: AUTOTEXT_REFERENCE_1
en: In reply to:
ku: Wekî bersîva:

note: DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
ku: Kirin nav de

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
ku: Beşa jêr zêde bike

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
ku: Beşa jor zêde bike

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
ku: Tabloya naverokê li gora sernivîsên çêke

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
ku: Qutika nivîsarê pêve bike

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
ku: Nîşana çep-ber-bi-rast zêde bike (LRM)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
ku: Nîşana rast-ber-bi-çep zêde bike (RLM)

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
ku: Biçe girêdanê

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
ku: Ziman:

note: DLG_FormatTOC_LayoutDetails
en: Layout Details
ku: Detayên mîzanpajê

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
ku: Asta 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
ku: Asta 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
ku: Asta 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
ku: Asta 4

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
ku: Taybetiyên lîsteyê

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
ku: Stîlên lîsteyê

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
ku: Listeyan ji bo

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
ku: Kelek

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
ku: Stîlen curbecur

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
ku: Nû

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
ku: Belgeya nû

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
ku: Stîla nû

note: DLG_Styles_New
en: New...
ku: Nû...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
ku: Ya piştre >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
ku: Dosya tune

note: DLG_FormatTOC_None DLG_Styles_DefNone DLG_Lists_Type_none
en: None
ku: Qet

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
ku: Notên stîlê

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
ku: Hejmara stûnan

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
ku: Hejmara stûnan

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
ku: Hejmara stûnan:

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
ku: Bii hejmaran

note: DLG_Column_One
en: One
ku: Yek

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_OPEN
en: Open
ku: Veke

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
ku: Şa&blon veke

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
ku: Vê belgeyê veke

note: AUTOTEXT_MAIL_3
en: PERSONAL
ku: ŞEXSİ

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
ku: &Rengê rûpelê

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
ku: Wêneya rûpelê

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
ku: Paragraf

note: DLG_FormatFrame_PositionTo
en: Position Text Box
ku: Çîhê qutiya nivîsarê

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
ku: Paragrafa &RTL

note: DLG_FR_ReplaceTitle
en: Replace
ku: Değştir

note: AUTOTEXT_CLOSING_7
en: Respectfully,
ku: Bi rêz,

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
ku: &Revîzyonan nîşan bide

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVE
en: Save
ku: Tomar bike

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
ku: Cuda Tomar Bike

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
ku: Şa&blon tomar bike

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
ku: Cuda tomar bike

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
ku: Belgeyê tomar bike

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
ku: Wêne ji dosyayê hilbijêre

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
ku: Mesafeya berê: 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
ku: Mesafeya berê: Tune

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
ku: Kontrola rastnivîsê

note: TB_Standard
en: Standard
ku: standard

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
ku: Stî&lîst

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
ku: Navê stîlê -

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
ku: Stîlîst

note: FIELD_Document_Subject AUTOTEXT_SUBJECT_1
en: Subject
ku: Mijar

note: DLG_MetaData_Subject_LBL AUTOTEXT_EMAIL_3 MENU_LABEL_AUTOTEXT_SUBJECT
en: Subject:
ku: Mijar:

note: DLG_MetaData_TAB_Summary
en: Summary
ku: Kurte

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
ku: Tabl&o

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
ku: Qutiya amûrên yên tabloyê

note: TOC_TocHeading MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
ku: Tabloya naverokê

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table size
ku: Tablo boyutu

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
ku: Qutiya nivîsarê

note: AUTOTEXT_CLOSING_10
en: Thank you,
ku: Spas dikim,

note: AUTOTEXT_CLOSING_11
en: Thanks,
ku: Spas,

note: MSG_MergeDocsNotRelated
en: The documents you are trying to merge are unrelated. AbiWord will attempt to merge them, but the result might be meaningless.
ku: Eleqe belgeyên ku tu dixwazî bikî yek bi hevdû tune. AbiWord wê bike yek, lê dibe ku encam wê bê wate be.

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
ku: Dema tu bigirî û dîsa vekî zimanê bernameyê wê bibe cuda.

note: DLG_FormatTable_Thickness
en: Thickness:
ku: Qalindbûn:

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
ku: Di vê belgeyê de revîzyonan veşartî hene. Ji bo alîkarî û agahîyên li der barê revîzyonen li kilavuza AbiWord binihêre.

note: DLG_Column_Three
en: Three
ku: Sê

note: DLG_Column_Two
en: Two
ku: Dû

note: AUTOTEXT_MAIL_7
en: VIA FACSIMILE
ku: BI FAKSÊ

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
ku: Dema tomarkirine %s cewtiya nivisandina cebu

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UFS_FontTab
en: 	Font
ku: tTîp

note: DLG_Zoom_100
en: &100%
ku: %&100

note: DLG_Zoom_200
en: &200%
ku: %&200

note: DLG_Zoom_75
en: &75%
ku: %&75

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
ku: Peldankeke wiha nîne.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
ku: Rêvebiriya pêveka lêhatî AbiWord

note: SPELL_CANTLOAD_DLL
en: AbiWord cannot find the spelling file %s.dll
    Please download and install Aspell from http://aspell.net/win32/
ku: AbiWord nikare nivîse dosyayê bibîne, ji kerema xwere ji vê navnîşanê daxîne http://aspell.net/win32/İmla dosyası %s.dll bulunamadı.&#x0a;Aspell paketini http://aspell/win32/ adresinden yükleyip kurunuz.

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
ku: Abi word nikare guhertoya %d ji nû avabike

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
ku: AbiWord nikare vê guhertoya %d ji nû avabike ji ber ku agahiyên guhertoyê yê dokumenê hinda bûne

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
ku: AbiWord: bide çaperê

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
ku: derbarê %s

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
ku: bikarhinerên çalak:

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
ku: Holandî(Güney Afrika)

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
ku: Albanî

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
ku: Tev (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
ku: Hemû pelge

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
ku: Hemû dosyayên wêneyan

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
ku: AWML isimuzayında ekstra markup olsun

note: LANG_AM_ET
en: Amharic (Ethiopia)
ku: Amharik (Etiyopya)

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
ku: Arabî (Misir)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
ku: Arabî (Suudi Arabistan)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
ku: Arabî, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
ku: Arabî, Macintosh

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
ku: Ermenî

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
ku: Ermenî, ARMSCII-8

note: LANG_AST_ES
en: Asturian (Spain)
ku: Asturyanî (Spanya)

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
ku: Lêzêdekirina xweser

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
ku: sereraskirina xweser

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
ku: Bila ew bi xwe belî bike

note: DLG_MW_AvailableDocuments
en: Available Documents
ku: Pelgeyên heyî

note: DLG_ULANG_AvailableLanguages
en: Available Languages
ku: Zimanên heyî

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
ku: Baltîkî, ISO-8859-4

note: LANG_EU_ES
en: Basque
ku: Zimanê Bask

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
ku: Belarusî

note: LANG_BN_IN
en: Bengali
ku: Bengalî

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
ku: Sipî û reş

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
ku: Blok Metin

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
ku: Kalin/paldayî

note: LANG_BR_FR
en: Breton
ku: Bretonî

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
ku: Belge diafrîne:

note: LANG_BG_BG
en: Bulgarian
ku: Bulgarî

note: DLG_Cancel
en: Cancel
ku: Betal

note: LANG_CA_ES
en: Catalan
ku: Katalanî

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
ku: Ewropa Navîn, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
ku: Ewropa Navîn, Macintosh

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
ku: Dema klavya were guhertin, ziman biguherîne

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
ku: Sernivîsên Beşê

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
ku: Çînî(Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
ku: Çînî(PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
ku: Çînî(Singapur)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
ku: Çînî(Tayvan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
ku: Çînî(Hesan), EUC-CN

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
ku: Çînî(Hesan, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
ku: Çînî(Hesan), HZ

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
ku: Çînî gelerî, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
ku: Çînî gelerî, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
ku: Çînî(Gelêrî), EUC-TW

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
ku: Belge ji lîsteyê hilbijêre:

note: DLG_Close
en: Close
ku: Bigire

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
ku: Bigire,bê tomarkirin

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
ku: Têkilhev bike

note: DLG_UP_Color
en: Color
ku: Reng

note: DLG_Compare
en: Compare
ku: Bide ber hev:

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
ku: Naverok:

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
ku: Naverok 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
ku: Naverok 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
ku: Naverok 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
ku: Naverok 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
ku: Sernivîsên naverokê

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
ku: Kopya (Jibergirtin):

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
ku: Kernuak

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
ku: Zimanê Korsika

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
ku: nikare derbasbûnê çalak bike

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
ku: Nikare derbasbûnê asteng bike

note: SPELL_CANTLOAD_DICT
en: Could not load the dictionary for the %s language
ku: Nikare Rehbera rastnivîsê ji bo vî zimanî %s bibîne

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
ku: Afirandin

note: DLG_History_Created
en: Created:
ku: Afirandin:

note: LANG_HR
en: Croatian
ku: Hırvatça

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
ku: Hırvatça, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
ku: Slav, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
ku: Slav, Macintosh

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
ku: Çekî

note: LANG_DA_DK
en: Danish
ku: zimanê Danîmarka

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
ku: Hemû derbasbûnan rawestîne

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
ku: Derbasbûnê çalak neke

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
ku: Wekî XML (1.0) bide nasîn

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
ku: Zimanê normal:

note: DLG_Image_Placement
en: Define Image Placement
ku: Bicihkirina dîmenê bide nasîn

note: DLG_Image_TextWrapping
en: Define Text Wrapping
ku: Ambalaja textê bide nasîn

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
ku: Tu dixwazî dîmenê ji darikê amûran rakî?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
ku: Danberheva Pelgeyê

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
ku: Dûvçikên Pelgeyê

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
ku: Dîroka pelgeyê

note: DLG_History_Path
en: Document name:
ku: Navê belgeyê

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
ku: Belge hatin dan ber hev

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
ku: Holandî (Hollanda)

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
ku: ziman biguherîne:

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
ku: Bandor

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
ku:  Awayê çarşef (CSS)zêde bike

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
ku: Fotan bicihbike

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
ku: Dîmenan li URL zêdebike(Base64-encoded)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
ku: Şîfrekirin

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
ku: Şîfrekirin:

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
ku: Refransê not a dawî

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
ku: Not a dawî ya textê

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
ku: Engilîzî(Avustralya)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
ku: Engilîzî(Kanada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
ku: Engilîzî(İrlanda)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
ku: Engilîzî(Yeni Zelanda)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
ku: Engilîzî(Güney Afrika)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
ku: Engilîzî(İngiltere)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
ku: Engilîzî(ABD)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
ku: Şîfreyê derbasbike

note: LANG_ET
en: Estonian
ku: Estonî

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
ku: Şandina dosyayê

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
ku: Wekî HTML 4.01 bişîne

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
ku: Bi rêya PHP bişîne

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
ku: Farsça

note: DLG_UP_File
en: File
ku: Dosya

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
ku: Dosya ji berê ve hate tesbîtkirin. Tu dixwazi li ser '%s' binvîsî?

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
ku: Fînî

note: LANG_NL_BE
en: Flemish (Belgium)
ku: Holandî (Belçika)

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
ku: Refransê (kefîlê) Dîpnot

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
ku: Text a Dipnot

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
ku: Fransî (Belçika)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
ku: Fransî (Kanada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
ku: Fransî (Fransa)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
ku: Fransî (İsviçre)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
ku: Frizyanî

note: DLG_UP_From
en: From:
ku: Ji:

note: LANG_GL_ES
en: Galician
ku: Zimanê Galicia

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
ku: Almanî (Avusturya)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
ku: Almanî (Almanya)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
ku: Almanî (İsviçre)

note: LANG_EL_GR
en: Greek
ku: Yûnanî

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
ku: Yûnanî, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
ku: Yûnanî, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
ku: Yûnanî, Windows

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
ku: Hilbijêrekên şandina HTML Aktarma

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
ku: Hawayî

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
ku: Sernivîs 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
ku: Sernivîs 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
ku: Sernivîs 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
ku: Sernivîs 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
ku: Ibranî

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
ku: Ibranî, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
ku: Ibranî, Macintosh

note: DLG_Image_Height
en: Height:
ku: meznahiya dîmen:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
ku: meznahî:

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
ku: Veşêre

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
ku: Rengê flaşê

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
ku: Hindistanî

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
ku: gungarî

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
ku: İcelandî

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
ku: İcelandî, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
ku: Nasker

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
ku: taybetiyên dîmen

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
ku: Anîna dosyayê

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document..
ku: Anîna Pelgeyê..

note: LANG_ID_ID
en: Indonesian
ku: Endonezya

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
ku: Şîfreyan bixe navberê

note: LANG_IU_CA
en: Inuktitut
ku: İnuktîtut

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
ku: Navê rê ne çalake.

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
ku: İtalyanî(İtalya)

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
ku: Japonî

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
ku: Japonî, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
ku: Japonî, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
ku: Japonî, Shift-JIS

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
ku: Koreyelî, KSC_5601

note: LANG_LO_LA
en: Lao
ku: Laokî

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
ku: Tomara dawî

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
ku: Letwanî

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
ku: Litwanî

note: LANG_MI_NZ
en: Maori
ku: Maorî

note: LANG_MR_IN
en: Marathi
ku: Marathî

note: DLG_Merge
en: Merge
ku: Bike yek

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
ku: Mongolî

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
ku: Nav:

note: DLG_QNXMB_No
en: No
ku: Na

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
ku: Dîmen tuneye

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
ku: Hişyarî tuneye

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
ku: Lîsteya bi hejmara 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
ku: Lîsteya bi hejmara 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
ku: Lîsteya bi hejmara 3

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
ku: Dosyayê veke

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as type:
ku: Bi coreyek cuda veke:

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
ku: Belgeyên vekirî

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
ku: yên din...

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
ku: Firehiya rûpel

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
ku: Rûpelê rêzkirinê:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
ku: Şîfre:

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
ku: Text a dûz

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details:
ku: Pêvek a Agahiyên çalak

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
ku: Pêvek a Lîsteya çalak

note: LANG_PL_PL
en: Polish
ku: Biriqandin

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
ku: Portekizî (Portekiz)

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
ku: Posisyonên bi stûnên xwe ve girêdayî

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
ku: Posisyonên bi rûpelê xwe ve girêdayî

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
ku: Posisyonên bi pregrafên herî nêz ve girêdayî

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
ku: Asta heyî biparêze

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
ku: Pêşdîtina Wêneyê

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
ku: Di dosyayê de çap bike

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as type:
ku: Bi corelek din çap bike:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
ku: Rengê çapkirinê:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
ku: Cihê çapkirinê:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
ku: Çapgir

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
ku: Kontrola çapgirê:

note: LANG_PA_IN
en: Punjabi (Gurmukhi)
ku: Pêncabî (Gumurxî)

note: LANG_PA_PK
en: Punjabi (Shahmukhi)
ku: Pêncabî (Şahmuxî)

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
ku: Normal

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
ku: Têkilî:

note: DLG_Restore
en: Restore
ku: Restore kirin(ji nû avakirin)

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
ku: Mîhengan Şûnde Bîne

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
ku: Encam

note: LANG_RO_RO
en: Romanian
ku: Rûmenî

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
ku: Rûmenî, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
ku: Rûsî (Rûsya)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
ku: Mînak

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
ku: Sardinya

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
ku: Cuda Tomar bike

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
ku: Mîhengan Tomar bike

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as type:
ku: Wek core tomar bike:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
ku: Neqişandin:

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
ku: sernivîsên beşê

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
ku: Şifrekirinê hilbijêre:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
ku: îhtîmala HTML hilbijêre :

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
ku: Ziman hilbijêre:

note: LANG_SR
en: Serbian
ku: Serbî

note: DLG_Image_ImageDesc
en: Set Image Name
ku: Navê wêne saz bike

note: DLG_Image_ImageSize
en: Set Image Size
ku: Meznahiya wêne sez bike

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
ku: Ziman hilbijêre

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
ku: Bila reng ne gelekî vekirîbin

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
ku: Mezinahî:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
ku: Slovakî

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
ku: Slovenî

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
ku: spanyolî (Meksika)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
ku: spanyolî

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
ku: Stîl:

note: LANG_SW
en: Swahili
ku: Sawahilî

note: LANG_SYR
en: Syriac
ku: Zyriac

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
ku: Tamîl

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
ku: Rengê textê

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
ku: Text li herdû aliyê dîmenê bicih dibe

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
ku: Text li aliyê çepê ê dîmenê bicih dibe

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
ku: Text li aliyê rastê ê dîmenê bicih dibe

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
ku: Klasör '%s' yazma korumalı.

note: MSG_HistoryPartRestore2
en: The nearest version that can be restored fully is %d. Would you like to restore this version instead? To partially restore version %d press No.
ku: Verisyona herî nêz ku dikare bê sererastkirin %d ye. Heke versiyoan %d nexwazî, na bitikîne.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
ku: Çapgir ne çalake.

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
ku: Heke bixwazî bidomînî, ser OK bitike.

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
ku: Ji bo derketinê cancel bitikîne

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
ku: Tirkî

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
ku: Tirkî, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
ku: Tirkî, Macintosh

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
ku: Ukranî

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
ku: Ukranî, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
ku: Ukranî, Macintosh

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
ku: Pelgeya bê nav%d

note: DLG_Update
en: Update
ku: Rojanekirin

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
ku: Dîroka versiyonan

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
ku: Versiyon:

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
ku: Vietnamî

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
ku: Vietnamî, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
ku: Vietnamî, VISCII

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
ku: Dosyayê nîşanbide

note: DLG_MW_Activate
en: View:
ku: Dîtin:

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
ku: xapandin

note: ENC_US_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 437
ku: Ewropaya Rojava, DOS/ Şifreya rûpelê windows ê 437

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
ku: Ewropaya Rojava, DOS/Şifreya rûpelê windows ê 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
ku: Rojavayê Eworupa, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
ku: Rojavayê Eworupa, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
ku: Ewropa rojava, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
ku: Awrupa rojava, Piştre

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
ku: Hemû rûpel

note: DLG_Image_Width
en: Width:
ku: Firehî:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
ku: firehî:

note: DLG_QNXMB_Yes
en: Yes
ku: Erê

note: LANG_YI
en: Yiddish
ku: Alman Ibranîsi

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
ku: _Na

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
ku: _Erê

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
ku: Guherîn

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
ku: dijîtiyên piştî cihê %d dosyayê

note: DLG_DocComparison_Diverging
en: diverging after version %d of %s
ku: Dijîtiyên piştî versiyoan %d ya %s

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
ku: wek hev

note: DLG_Unit_inch
en: inch
ku: inç

note: DLG_Unit_pica
en: pica
ku: pîka

note: DLG_Unit_points
en: points
ku: puan

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
ku: Bira

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
ku: ne girêdayî
